Ośrodek wczasowo-wypoczynkowy nad jeziorem – 2385 m2

4.900.000

Przegląd

Mamy ogromną przyjemność przedstawić Państwu czynnie działający Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy wraz z domkami letniskowymi, kortem tenisowym, boiskiem do gry w siatkówkę, restauracją oraz piętrowym domem jednorodzinnym w wyjątkowej lokalizacji z bezpośrednim dostępem do największego jeziora w gminie, o powierzchni 88 ha – Jezioro Dymno, które posiada pierwszą klasę czystości wody. Całość usytuowane jest na działce o powierzchni około 14.500 m2 (1.4 ha). Powierzchnia łączna budynków to 2385.5 m2 co daje nam około 1886 zł za m2 zabudowanej nieruchomości plus grunt niezabudowany wchodzący w skład oferty. Aktualnie sporządzony operat szacunkowy przez rzeczoznawcę wykazuje 8 mln zł wartości nieruchomości. *Podana cena w ogłoszeniu jest kwotą, za którą nabywca zakupi wszystkie udziały w spółce posiadającej pełną własność nieruchomości.

W SKRÓCIE 

–   adres: Dymin, woj. Pomorskie, gm. Koczała,

–   łączna powierzchnia użytkowa budynków: 2385.5 m2,

–   aktualna wycena rzeczoznawcy i wykonany operat szacunkowy wykazał wartość 8.000.000 zł oferowanych nieruchomości,

–   czynnie działający ośrodek wczasowo wypoczynkowy z bezpośrednim dostępem do największego jeziora w okolicy,

–   prawie 100% obłożenia w sezonie,

–   obiekt obsługujący dodatkowo imprezy okolicznościowe, takie jak: wesela, imprezy firmowe, szkolenia, oferujący wynajem miejsc rekreacji dla gości z zewnątrz,

–   powierzchnia gruntów ogółem: około 14.500 m2 (1.4 ha),

–   w pełni wyposażona nowoczesna kuchnia,

–   restauracja z widokiem na jezioro, która pomieści nawet 200 osób,

–   jezioro Dymno, to zarybione jezioro I klasy czystości wód o powierzchni 88 ha, stanowiące największą atrakcję naturalną okolicy,

–   dodatkowa sala konferencyjna na około 60 osób,

–   pokoje apartamenty, dwupoziomowe oraz standardowe 2 osobowe,

–   oddzielna przestrzeń SPA, sauna na terenie obiektu,

–   przestronne pomieszczenia gospodarcze,

–   w pełni wyposażone domki letniskowe (kuchnia, toaleta, sypialnia, taras),

–   piętrowy dom jednorodzinny w cenie całości ośrodka,

–   dodatkowy domek gospodarczy usytuowany kilka minut od zejścia do jeziora,

–   boisko do gry w tenisa oraz siatkówkę,

–   prywatna plaża z podestem,

PARAMETRY NIERUCHOMOŚCI 

Nieruchomość o łącznej powierzchni użytkowej 2385.5 m2, składająca się z kompleksu wczasowo wypoczynkowego, posiadającego około 100 miejsc noclegowych wraz ze strefą SPA oraz dużą restauracją. Nieruchomość zabudowana jest czynnym głównie przez sezon letni Ośrodkiem Wczasowym BOBO Wellness & SPA . Teren ośrodka jest ogrodzony trwałym parkanem. Obecnie ośrodek posiada możliwości zakwaterowania 100 osób , w pokojach w budynku głównym (1-3 osobowych) oraz w domkach letniskowych 4-osobowych wyposażonych w pełne węzły sanitarne i aneks kuchenny. Nieruchomość położona jest w miejscowości DYMIN, bezpośrednio nad Jez. Dymno, z własną plażą, pomostem i całym zapleczem rekreacyjnym , na terenie zalesionym. Duże obszary leśne tworzą mikroklimat, poprawiający samopoczucie – wykorzystywany jest w leczeniu schorzeń układu oddechowego, układu krążenia i kostnego. Nieruchomość graniczy od wschodniej strony – z asfaltową drogą publiczną, od południa – z ośrodkiem wczasowym , od zachodu – z jez. Dymno, natomiast od północy – z terenami leśnymi. Nieruchomość ma kształt regularnego wieloboku przybliżonych wymiarach ok. 140 m x 100 m, teren nieco nachylony w kierunku wschód-zachód (w kierunku jeziora spadek wynosi około 7 m na odcinku 140 m (5 %), warunki geomorfologiczne – dobre.

KOMUNIKACJA I OKOLICA 

Gmina Koczała leży w południowo – zachodniej części województwa pomorskiego. Powierzchnia gminy to 222 km2. Gmina liczy 29 miejscowości i przysiółków, a ludność gminy zamyka się liczbąprawie 3900 mieszkańców. Siedzibą gminy jest miejscowość Koczała skupiająca najważniejsze funkcje administracyjno – usługowe. Urozmaicony teren obfituje w liczne i czyste jeziora, m.in. Jezioro Dymno, które jest jednocześnie największym jeziorem w gminie licząc 88 ha, posiadając pierwszą klasę czystości wody.

Lasy obejmują swoją powierzchnią aż 145 km2, a z uwagi na ich bogactwo leśnictwo jest silnągałęzią gospodarki gminy. Gmina dysponuje bogatym zapleczem turystycznym zarówno w samej Koczale jak i w okolicy. Ważny element lokalnego krajobrazu stanowią lasy (przede wszystkim sosnowe i świerkowe) zajmujące 70% powierzchni gminy, bogate w runo leśne (m.in. grzyby, jagody, borówki), jak też zwierzynę: sarny, jelenie, dziki, lisy, zające, bobry, wilki, bociany, żurawie, łabędzie. Na terenie gminy jest 20 jezior o zróżnicowanej wielkości i głębokości, w których występują różnorodne gatunki ryb: leszcz, lin, karaś, okoń, płoć, szczupak. Dolina rzeki Brdy przecina kompleksy leśne i tereny otwarte północno-wschodniej części gminy. Dopływem rzeki Brdy jest rzeka Ruda. W krajobrazie dominują różnego typu formy polodowcowe.

Jednym z cenniejszych obiektów przyrodniczych w gminie Koczała jest jezioro Dymno. Jest to jednocześnie zbiornik o bardzo wysokich walorach turystycznych i rekreacyjnych. Jezioro Dymno pod względem geograficznym położone jest na zachodnim skraju Borów Tucholskich w mezoregionie Równiny Charzykowskiej. Powierzchnia jeziora wynosi 71,9 ha, głębokość maksymalna 18,0 m, głębokość średnia 7,0 m. Główną cechą decydującą o wysokich walorach tego jeziora jest czystość wody, która charakteryzuje się wyjątkowo wysoką przezroczystością, wynoszącą 7-8 m. Dodatkowym walorem jest szmaragdowo-zielony kolor wody. Pod względem chemicznym i sanitarnym jezioro Dymno znajduje się w I klasie czystości. Jezioro Dymno pod względem przyrodniczym należy do tzw. grupy jezior ramienicowych.

Nazwa pochodzi od bardzo rzadkich i cennych makroglonów – ramienic, które pokrywają dno jeziora. Są to wskaźniki czystej wody. Jest to jedno z lepiej zachowanych jezior ramienicowych w województwie pomorskim i z tego względu w 2009 roku zostało objęte formą ochrony o randze europejskiej i włączone do sieci NATURA 2000 pod nazwą „Jezioro Dymno”.

OŚRODEK – SPECYFIKACJA OGÓLNA

Budynek wolnostojący, parterowy z przyziemiem użytkowym i poddaszem, częściowo podpiwniczony w skrzydle prostopadłym do drogi, konstrukcji tradycyjnej, w rzucie w kształcie litery „L”.
Parter budynku jest użytkowany jako jadalnia i węzeł żywieniowy z zapleczem, główne wejście do budynku z recepcją, sala wielofunkcyjna , pomieszczenia odnowy biologicznej oraz ogólnodostępne węzły sanitarne, w przyziemiu od strony jeziora są pokoje gościnne. Całe poddasze jest wykorzystywane na cele hotelowe. W piwnicach jest zaplecze magazynowe i kotłownia z magazynem oleju opałowego. Układ konstrukcyjny 3 traktowy z korytarzem w środku, w skrzydle od strony jeziora, są pokoje dwupoziomowe z częścią sypialna dostępna schodami wewnętrznymi.

Fundamenty i ściany fundamentowe : betonowe wylewane, ściany zewnętrzne nadziemia – bloczki ceramiczne typu MAX na zaprawie cementowo-wapiennej , docieplonych styropianem gr. 10 cm. Ściany wewnętrzne nośne : gr. 25 cm z pustaków UNI, ścianki działowe na poddaszu gr. 12 cm konstrukcji szkieletowej na ruszcie stalowym z płyt g-k z wypełnieniem wełną mineralną.

Stropy – gęstożebrowe prefabrykowane typu TERIVA, schody żelbetonowe wylewane na mokro, wewnętrzne w pokojach dwupoziomowych – drewniane policzkowe. Dach wielospadowy konstrukcji drewnianej krokwiowej, pokryty blachodachówką , ocieplony wełną mineralną. Stolarka okienna : okna zespolone z PCV , drzwiowa – drewniana okleinowana typu PORTA, drzwi wejściowe i do stołówki – z PCV przeszklone. Przewody kominowe i wentylacyjne – z bloczków przewodowych. Nadproża – prefabrykowane wg technologii BLOTAN. Rynny i rury spustowe systemu BRASS. Tynki wewnętrzne cementowo-wapienne, zewnętrzne – cokół oraz tynk strukturalny na siatce z włókna szklanego. Posadzki : pokoje – panele podłogowe pokryte wykładziną dywanową, korytarze, pomieszczenia ogólnodostępne i węzły sanitarne – terakota. Ściany wykończone gładzią gipsową, pokryte panelami ściennymi, w częściach sanitarnych i socjalnych – glazura.

PODSUMOWANIE 

Biorąc pod uwagę aktualny poziom cen na rynku nieruchomości oraz stan techniczny i standard wykończenia głównego jak i dodatkowych nieruchomości na terenie obiektu, domków letniskowych, zaplecza rekreacyjnego , powierzchni działki, jak również lokalizacji, oferowaną wartość można uznać za mocno okazyjną. Istotnym elementem jest potencjał ośrodka, bezpośredni dostęp do pięknego, największego w okolicy jeziora Dymno oraz bliskość parku narodowego. Dodatkowo w sezonie wysokim i średnim obłożenie ośrodka wynosi prawie 100 % (wykorzystanie całego potencjału ośrodka).

 

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu: Patryk – GSM +48 531 332 253 lub 59 307 07 78.
_________________

Zapraszamy na prezentację na żywo lub online bez wychodzenia z domu.

Obejrzyj nieruchomość bez wychodzenia z domu dzięki najnowszej technologii wirtualnego spaceru 3D. Odwiedź naszą witrynę i sprawdź nowoczesne techniki prezentacji nieruchomości stosowane na całym Świecie! Sprzedaj lub wynajmij swobodnie z nami swoją nieruchomość!

Zapraszamy do współpracy! Jeśli posiadasz nieruchomość na sprzedaż lub wynajem skontaktuj się z nami!

Biuro – 59 307 07 78
Grunty niezabudowane: Patryk – GSM +48 531 332 253

Sprzedaż nieruchomości: Weronika – GSM +48 693 886 774
Sprzedaż mieszkań oraz domów: Adrian – GSM +48 661 861 061
Sprzedaż mieszkań oraz domów: Łukasz – GSM +48 605 303 430

SVOBODA PARK by Svoboda Invest Sp. z o. o.
Ul. Marii Zaborowskiej 16
76-200 Słupsk

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie. Dokładamy wszelkich starań by zawarte informacje o nieruchomości były rzetelne i prawdziwe. Informujemy jednak, że wszystkie udostępnione informacje przekazywane są bezpośrednio od właścicieli nieruchomości i na tej podstawie przekazywane dalej.

Więcej unikalnych ofert w podobnych kryteriach znajdą Państwo na naszej stronie. Zapraszamy!

Detale

Udogodnienia

 • Kanalizacja
 • MPZP

Materials

 • Balkon
 • Domofon
 • Dwupoziomowe
 • Garaż
 • Internet
 • Klimatyzacja
 • Kuchenka
 • Lodówka
 • Meble
 • Miejsce parkingowe
 • Monitoring
 • Oddzielna kuchnia
 • Ogródek
 • Piekarnik
 • Piwnica
 • Pomieszczenie gospodarcze
 • Pralka
 • Strych
 • Taras
 • Telefon
 • Telewizor
 • Teren zamknięty
 • Zmywarka

Lokalizacja

Napisz pierwszą recenzję „Ośrodek wczasowo-wypoczynkowy nad jeziorem – 2385 m2”

Rating